Przy kawie i herbacie. #7

Czas na herbatę. Dziś właściwie to mięta. Nie mogłabym ominąć wydarzenia tygodnia, które zupełnie wywróciło mój system do góry nogami.

Blog Forum Gdańsk.

Ten temat przewija się co jakiś czas na moim blogu, za pierwszym razem nie dostałam się na imprezę. Odpuściłam. Potem pojawił się konkurs z okazji tego wydarzenia (na blog lub blogera z Gdańska)i tym sposobem dostałam się na finałową galę, miałam możliwość poznania wszystkich, Tych ludzi. Kogo poznałam? Dwie osoby, Antoninę i Radka z bloga Inne Życie. Mam nadzieję, że następnym razem uda nam się porozmawiać dłużej?

hodowla słów
weganizm

Powiem szczerze, mój stres był tak wielki, że nie mogłam się przełamać, by odezwać się do kogoś. Co do wygranej, właściwie niewygranej, nie dziwi mnie wynik. Wiem, jak wiele muszę jeszcze dopracować na moim blogu, między innymi błędy, które są moją zmorą.

Ekologiczne prezenty?

Przy okazji Blog Forum Gdańsk, chciałam jeszcze zwrócić uwagę na bardzo ładne prezenty. Po pierwsze są użyteczne, po drugie ładne, po trzecie w miarę ekologiczne. Zero foli! To mnie zaskoczyło, pozytywnie.

Propozycja współpracy
Pojawiło się coś, nad czym pracuję, związane z ekologią, weganizmem i tym wszystkim, o czym chcę pisać. Na razie jeszcze wam nic nie powiem. Subskrybenci na pewno dowiedzą się pierwsi.

Jesień czas kataru.
Dopadło i nas. Każdy w pracy kicha, kaszle i tym podobne. Mnie złapało oczywiście przed galą Blog Forum Gdańsk.  Spanikowana szybko zmiksowałam eliksir życia.

weganizm

Skład poniżej
wrzątek- 1 szklanka
kurkuma- 1 łyżeczka na szklankę
imbir- kawałek wielkości kciuka
cytryna- pół cytryny wyciśniętej lub ugniecionej
goździki- 3 sztuki
cynamon- 1 łyżeczka

Nie jest to obrzydliwe (jak niektórym się wydaje), jest maksymalnie rozgrzewające. Moje proporcje były takie jak powyżej, ale proponuję wedle uznania. Zadziałało.

Zmarnuj swój weekend.
Planujesz (przez cały tydzień), co zrobisz w weekend? Potem patrzysz przez 8 godzin na seriale? Spokojnie, możesz bezkarnie to robić. Polecam artykuł o tym, jak powinniśmy naprawdę odpoczywać. Po raz pierwszy ktoś mówi, że jak chcesz gapić się w sufit, to się po prostu gap. Rób to, czego potrzebuje Twój organizm. Cały tekst polecam, tu.

Polska kraj, który upadł
Jest osoba, która ostatnie wydarzenia z kraju opisała doskonale. Tekst bardzo długi, ale wartościowy. Niesamowita wiedza. Proponuję przeczytać, zanim wybierzesz się strajkować, z nami 3 października. Paweł Bielecki „Szacunek dla ludzkiego życia”. Prawa kobiet w Polsce są właśnie łamane, jeżeli nie wiesz na czym, to polega i dlaczego, napisz mi maila, postaram się wytłumaczyć.

Przy tej okazji usłyszałam najbzdurniejszy tekst na świecie. Jedna koleżanka zapytała drugą, czy będzie strajkować (w imię ochrony podstawowych praw kobiet). Na co druga odpowiedziała, nie, bo nie jest feministką.

Prawa człowieka, nie mają płci, imienia czy koloru skóry. Nie powinny być łamane w żaden sposób. Kobieta doskonale wie, co jest dla jej ciała najlepsze, najważniejsze. Jak nie wie to ma do dyspozycji jeszcze paru specjalistów, jeszcze przez chwilę, bo ich też chcą nam odebrać. Drogie Panie i Panowie, 3 października, to już chyba ostatni dzień, w którym powinniśmy pokazać,  jak bardzo nam się nie podoba to, co robi się z naszym krajem, z naszymi prawami, z naszymi ciałami. Do dzieła.

Ps. O tekstach Hakierki już nie wspominam, bo ostatnio pisze za dużo, za dobrze:)

Written by

Agnieszka

237 Posts

W wolnych chwilach rozmyślam jak zmienić świat na lepszy, poszukując magii człowieczeństwa. Uwielbiam czytać książki i prowadzić działania na rzecz zwierząt. Nie potrafię zupełnie pisać o sobie, wolę o innych.
View all posts