Przy kawie i herbacie #10.

Dzień, w którym szatan przejął władzę, a Janina Daily balsamuje ciała.

Ostatnio ten cykl przechodzi jakieś załamanie, tak się składa, że zawsze coś złego się dzieje, a kto chciałby o tym czytać? Pozostało nam tylko czekać, a jak trzeba to protestować.

Zmieniając temat, bo może coś jednak miłego bym mogła wam przekazać?

Janina! Tak, to zdecydowanie najprzyjemniejsze odkrycie ostatnich tygodni, co prawda czytałam trochę wcześniej, ale nie zagłębiając się zbyt wiele.

Janina pisze o Wojtku. No dobra, Janina pisze o życiu, albo nie, Janina jest życiem ubranym w piękne słowa. Oblewa nimi nasze smutne, zwiotczałe ciała, balsamuje (nie pośmiertnie), nawilżając i kojąc po całodziennym dniu pracy. Czytając Janinę nie nastawiaj się na szybki wpis, Janina jest czarodziejką.

U Janiny trzeba, a właściwie chce się kliknąć zakładkę „zobacz więcej”, bez przerażenia, że pojawi się tekst formatu A4. Plus Janina weszła na master level i więcej pisze na fejsie, co przeczy wszystkim blogowym poradnikom. Ma miłych czytelników i w ogóle jak w domu.  Blog Janina Daily jest tu, a ten słynny fanpage tu. Klikajcie, nie pożałujecie, to prawdziwy humor, ironia i piękny język, którego zazdroszczę.

Torby z recyklingu

WWF Polska, Grupa Vive i projektant Mariusz Przybylski stworzyli torbę pochodzącą z recyklingu. Jak podkreślają, ich produkt pozwala zaoszczędzić 2600 litrów wody, które pochłania produkcja bawełnianej torby tej samej wielkości. Torba z kolekcji Adaptacja wygląda całkiem stylowo. Dochód z jej sprzedaży jest przeznaczony na działalność WWF. Link znajdziecie tu.

VIVE Textile Recycling

Odkrycie przypadkowe, podczas czytania o wyżej opisanej torbie. Gdyby polskie marki odzieżowe, chociaż spróbowały przerobić swoje odpady lub wykorzystać doświadczenie VIVE GROUP, świat byłby odrobinę lepszy.

O jej innowacyjnym podejściu, również w dziedzinie marketingu może świadczyć kampania wizerunkowa innej części grupy – VIVE Profit, prowadzona pod hasłem: „Każde ubranie ma swoją historię, dopisz jej ciąg dalszy”, która udowadnia, że ubrania z historią mają swój wyjątkowy, niepowtarzalny styl, a recycling odzieży oferuje ogromne możliwości zarówno w zakresie oryginalnych stylizacji, jak i prawdziwej mody.

I taka powinna być moda przyszłości, oparta na recyklingu, upcyklingu (wykorzystywaniu tego wszystkiego, co już mamy), naprawianiu starych rzeczy, ograniczeniu kolejnych produkcji.
Przy okazji poczytajcie Jak dbać o ubrania, by dłużej wyglądały jak nowe? U Julii na blogu: Na nowo śmieci.

VegeŚniadanie

Gdybyście szukali wideo instrukcji na wegańskie śniadania, to polecam kanał YouTube Vege Table, Michał Gniłka tu.

Kończąc. Miejmy nadzieję, że ludzie zrozumieją, co jest ważne w życiu, odnajdą odrobinę współczucia, pomogą innym ludziom, zwierzętom. W dzisiejszym czasie fobii, terroru i zwykłego chamstwa, dobrzy ludzie są jak gwiazdka z nieba. Piękni, oddaleni, czasem już wypaleni, ale nadal świecący swoim blaskiem, a my tak rzadko ich doceniamy.

fot: Unsplash.

Written by

Agnieszka

196 Posts

W wolnych chwilach rozmyślam jak zmienić świat na lepszy, poszukując magii człowieczeństwa. Uwielbiam czytać książki i prowadzić działania na rzecz zwierząt. Nie potrafię zupełnie pisać o sobie, wolę o innych.
View all posts