Ocean

Podszept #5 Uratujmy ocean, uratujmy Ziemię.

Hej ludzie dzisiejszy podszept jest prawie cały od Pani Krysi. Właśnie przeczytałam najnowsze wiadomości dotyczące kolejnych wymysłów naszego Ministra Sz i jestem zdruzgotana.  Brak mi słów i sił, czy ta rzeź się kiedyś skończy? Tymczasem przejdźmy może do czegoś pozytywnego.

Magiczna gąbka

Może ten wynalazek zmieni życie oceanów? Zobaczcie, ktoś wymyślił gąbkę, która absorbuje olej i można ją wielokrotnie używać. Mam nadzieję, że już jest produkowana jedna wielka , na wszelki wypadek wycieku, o którym nikt nam zapewne nie powie.

Ślad węglowy i plastikowy.

Ślad węglowy to inaczej ślad ekologiczny, nasz wpływ na świat. Odcisk na ciele ziemi. To ile wytwarzamy śmieci, dwutlenku węgla podczas codziennych zachowań. Pisałam o tym kiedyś tu. Można sobie taki ślad zmierzyć, wpisując w kalkulatory dostępne w internecie swoje nawyki i tak powstał kalkulator do śladu plastikowego. Możecie sprawdzić ile wytwarzacie go tu. Niestety po angielsku. To jedyny test, w którym zero jest wynikiem najlepszym. Możecie też zauważyć, ile plastiku w ciągu tygodnia zużywacie, mam nadzieję, że zero.

Topniejące lodowce.

To nie jest mit, zmiany klimatu mają wpływ na Ziemię, na otoczenie. Możecie zobaczyć, jak to wyglądało w ciągu 100 lat na Arktyce. Więcej tu.

Norwegian Polar Institute , Christian Åslund Report

#STOPTHETRUCKS
Ten tydzień kończymy listem do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie zmiany ustawy o transporcie zwierząt. Rządy Niemiec, Holandii Dani zgłosiły się do innych europejskich państw o ponowne przyjrzenie się sposobom transportu żywych zwierząt. Dla mnie jest to niedopuszczalne, że w dzisiejszych czasach nadal pozwala się na takie okrucieństwo i traktowanie zwierząt jak przedmiotów, gorzej niż przedmiotów. W czasie transportu dochodzi do nadużyć, przemocy. Zwierzęta są poganiane, bite i podduszane, wszystko tylko po to, by na końcu i tak je zabić na mięso. Jeżeli nie jest Ci obojętny los zwierząt, przyłącz się do akcji Stop The Trucks. Podpisz list tu. Ewentualnie możesz nas spotkać, wraz z Otwartymi Klatkami jutro w Sopocie od godziny 13 do 15 będziemy zbierać podpisy. Link do wydarzenia tu.

Do zobaczenia.

Written by

Agnieszka

275 Posts

W wolnych chwilach rozmyślam jak zmienić świat na lepszy, poszukując magii człowieczeństwa. Uwielbiam czytać książki i prowadzić działania na rzecz zwierząt. Nie potrafię zupełnie pisać o sobie, wolę o innych.
View all posts