The Story

O mnie

Cześć! Jestem  Rahela

I tu pojawia się problem, bo to moje 3 imię. Tak mówią do mnie znajomi, jednak urodziłam się jako Agnieszka Olszak. Moje nazwisko nie jest do końca moje, ale może kiedyś napiszę o tym książkę.

Ten blog miał odzwierciedlać zagęszczenie moich myśli, które długo hodowałam w głowie, aż postanowiłam je uwolnić.
Zgłębiam tu tematy dotyczące praw zwierząt oraz człowieczeństwa. Poszukuję efektywnych rozwiązań, nowych strategii. Tu kształtuję swoje pragmatyczne podejście do weganizmu i zastanawiam się, jak najlepiej żyć w duchu Zero Waste.

W tak zwanym między czasie piszę dla was o zwierzętach, o ich prawach i nowych badaniach dotyczących ich dobrostanu, emocji, behawioru.

 

To wszystko nasz świat, o którym tak mało jeszcze wiemy, choć budujemy roboty zdolne do ludzkich zachowań, zapominamy o tych, które czują realny ból i cierpienie. Mam nadzieję, że chcesz poznawać ten świat razem z nami, a Twoja głowa jest otwarta na nowe punkty widzenia.
Moje myśli na rysunki zamienia Pani Krysia, która podziela mój punkt widzenia.

 

Kocham Susan Sontag i fotografię, czasem lubię ludzi

Nasza kultura opiera się na nadmiarze, nadprodukcji, w rezultacie czego nasze doświadczenie zmysłowe stopniowo coraz bardziej traci na wyrazistości. Warunki współczesnego życia – materialnej obfitości, namnożenia rzeczy – osłabiają naszą zdolność odczuwania. […] Dziś ważne jest uleczenie naszych zmysłów. Musimy się nauczyć więcej widzieć, słyszeć i odczuwać.’’

 

Chcesz być w kontakcie? Napisz