Vera King Mięso

Mięso, czyli o czym powinny wiedzieć nie tylko dzieci

Dziś o pewnej książeczce, która mnie bardzo ucieszyła gdy w końcu się pojawiła fizycznie, choć nadal nie wyszła wielkim nakładem. Mięso to dyplom artystki, koleżanki,matki pochodzącej z Gdańska o tajemniczej ksywce Vera King.

Jest to dla mnie dość osobista sprawa, bo pamiętam, jak Vera pojawiła się na pierwszym roku studiów na gdańskim ASP. Widziałam jej pierwsze kreski w notatniku, podczas wykładów z historii sztuki, progres jej prac, widziałam jej determinację.

Vera to przede wszystkim w moich oczach bohaterka, która przez lata wychowywała dzielnie swoją córkę Nadię. Pomimo trudności, jakie przynosi życie, studiowania i pracy Vera ogarnęła swój świat bardzo przyzwoicie i do tego dba o to, by przekazywać dobro dalej. Nie znam drugiej tak młodej osoby i tak silnej, jak Vera. Nie znam drugiego takiego dziecka jak Nadia:) Zostaje mi podziwiać jej poczynania i kibicować, bo wiem, że to będzie kiedyś coś naprawdę wielkiego.

[paperio_promotional_block tz_style=”promotional-style1″ tz_col_md=”col-md-12″ tz_col_sm=”col-sm-12″ tz_col_xs=”col-xs-12″ tz_bg_image_url=”https://i1.wp.com/hodowlaslow.pl/wp-content/uploads/2016/07/image-e1487180789400.jpeg?w=1000″ tz_title=”” tz_button_text=”Przeczytaj także ” tz_link_url=”http://hodowlaslow.pl/vegan-flava/” tz_link_target=”_self” tz_extra_class=”” tz_extra_id=””][/paperio_promotional_block]

 

A Wy przyjrzyjcie się jej pracom (nie tylko książeczce) na pewno zauważycie dużo walki z systemem, niesprawiedliwością i kreację matki, która jednocześnie jest ojcem, matki, która właściwie jest wszystkim, dla swojego dziecka. Superbohaterką.

Poniżej przedstawiam wam parę kadrów z dyplomu, który porusza bardzo ważny problem hodowli przemysłowej zwierząt, szowinizmu gatunkowego i obojętności człowieka na otaczające nas cierpienie. Mam nadzieję, że ktoś w końcu wyda tę książeczkę, bo naprawdę warto. Prace Very znajdziecie także tu: https://www.facebook.com/verakingkonga/ i na paru ścianach trójmiasta.

Vera King

Vera King

Vera King

Vera King

Vera King

Vera King

projekt: Vera King

Projekt zrealizowany w ramach dyplomu magisterskiego, pod opieką dr hab. Adama Kamińskiego
na Wydziale Grafiki, ASP w Gdańsku.

Treści zawarte w książce zostały udostępnione dzięki uprzejmości fundacji czarna owca pana kota; czarnaowca.org. Gdańsk 2016

Jedną z prac Very będziecie mogli także wylicytować 22 lutego na aukcji prowadzonej przez Otwarte Klatki w Oliwskim Ratuszu Kultury. Zapraszam: Artyści dla zwierząt

Written by

Agnieszka

188 Posts

W wolnych chwilach rozmyślam jak zmienić świat na lepszy, poszukując magii człowieczeństwa. Uwielbiam czytać książki i prowadzić działania na rzecz zwierząt. Nie potrafię zupełnie pisać o sobie, wolę o innych.
View all posts