Kataklizm
weganizm

Podszept #3 Czy przeżyjemy następny tydzień?

To był ciężki tydzień. Poddałam się. W obliczu wycinanych drzew, rozkopanych dziur w celu ustawienia nowych inwestycji, martwych zwierząt, walki o ostatnie drzewa pod blokiem, zanieczyszczeniem powietrza od spalanego w kominach plastiku po najbrzydszą pogodę.

W takie dni umieram wewnątrz i myślę, że nigdzie nie będzie nam dobrze, że nie uciekniemy na wieś, bo tam kiedyś pojawi się autostrada albo ktoś zastrzeli nam psa, bo podobny do lisa. Do Kanady za daleko, do Ameryki już nie ma po co, w Szwecji za ciemno, za zimno. Zostają Czechy, tylko ja nigdy tam nie byłam, tak naprawdę. Zaczekam na słońce, posadzę jakieś drzewo, wbrew temu okrutnemu rządowi. Pójdę na marsz i znowu będę krzyczeć, dopóki mam siłę.

I w tym źle znalazłam takie filmy: Nie truj sąsiada!

 

Nie byłam pewna czy mi się podoba to video, ale każdy sposób jest już chyba dobry, byle pokazać jak bardzo trujemy siebie nawzajem. Jeżeli wynika to z nieświadomości, to takie filmiki potrzebne są jak najbardziej.

Wegański 2016 rok, czy było źle? Oglądając ten film, byłam załamana, jak bardzo podatni (nadal) są ludzie na manipulacje przemysłu mięsnego, jak wielkie udziały ma przemysł mięsny w polityce i zarządzaniu. Do tego dochodzą ustawieni w tym kierunku reporterzy.
”Ich zadaniem jest wprawienie nas w zakłopotanie, a gdy jesteśmy zakłopotani tym, co mamy (możemy) jeść wtedy sięgamy po tradycję, a tradycja wspiera biznes mięsny. Tradycja daje im siłę”.

Film długi, ale warto. Niestety po angielsku. Jakby tak się zastanowić to dużo nam się jednak udało, w tym wegańskim świecie, ale to dopiero początek.

I na koniec zdjęcie, które mnie mocno zasmuciło. Rdzenni Amerykanie, z plemienia Dakota. Nadal walczą o swoją ziemię, przez którą ma być poprowadzony rurociąg z ropą. Pisałam o tym tu: http://http://hodowlaslow.pl//boje-sie-amer…. Ameryka nie należy do białych ludzi, oni sobie nadal to wmawiają.

South Dakota, 126 years ago. @sobadsogood

Nie poddawajmy się. Muszę wierzyć, że razem coś jeszcze zmienimy na lepsze. Kto inny to zrobi jak nie my?

 

fot: unsplash.

Movie1:reZigiusz,EXA Studio
Movie2: Plant Based News.

Written by

Agnieszka

191 Posts

W wolnych chwilach rozmyślam jak zmienić świat na lepszy, poszukując magii człowieczeństwa. Uwielbiam czytać książki i prowadzić działania na rzecz zwierząt. Nie potrafię zupełnie pisać o sobie, wolę o innych.
View all posts